Koupací jezírka, bio-bazény a biotopy

Bio-bazény a koupací jezírka jako přírodní alternativa k bazénu. Realizaci nabízíme od stavby jezírka na klíč, až po realizaci jezírka svépomocí, kdy Vám pomůžeme s technickými prvky v jezírku. Možná je také rekonstrukce starého bazénu na koupací jezírko nebo bio-bazén.

Koupací jezírka a biotopy

Koupací jezírka se vyznačují svým jednoduchým a přírodním provedením. Pro koupacího jezírka doporučujeme minimální plochu 40-50 m2. Je to dáno tím, že část plochy jezírka zabírá čisticí zóna s mokřadními rostlinami. Ty spolu s biomechanickou filtrací zajistí, aby voda zůstala čistá i bez použití chemických prostředků. Nabízíme vlastní osvědčený systém filtrace vody v jezírku.

Bio-bazény

Na první pohled mohou vypadat jako klasické bazény, ale jinak nemají nic společného s tradičním chlorovaným bazénem. Pracují na stejném principu jako koupací jezírka, voda se tedy čistí za pomoci biomechanické filtrace. V případě plochy pod 30-40m2 doporučujeme UV lampu. Regenerační zóny s mokřadními rostlinami zde plní funkci spíše estetickou. Jejich plocha se podřizuje designu bio-bazénu, ale i minimální zóna dodá bio-bazénu výjimečný a elegantní vzhled.

Štěnovice - koupací jezírko

koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko koupaci jezirko

  • Bio-bazény a jezírka jsou ozdobou zahrady po celý rok.
  • U dobře provedené realizace jezírka je údržba jednodužší a levnější než u klasického bazénu.
  • Přírodní vzhled a voda bez chemie, to jsou hlavní výhody.
  • Jezírko pozitivně působí na růst rostlin ve vaší zahradě.
  • Biotopy a jezírka zvýšují vzdušnou vlhkost na zahradě a tím pozitivně působí na lidský organismus.

Jezírka, potoky, potůčky

Voda, ať už v jakékoliv formě je výborný prostředek, jak lze zahrada obohatit. A záleží jen na Vás, zda své zahrady ozdobíte jezírkem, potůčkem nebo jen pítkem pro ptáky. Voda v zahradě zvlhčuje mikroklima, což oceníte především v horkých letních měsících. Pokud je to jenom možné,nebojte se vodu přivést do Vaší zahrady.